sobota, 23 lutego 2013

rozmowy z chłopakami """""

                                                     rozmowy            

Rozmawianie z facetami może być trudne, jeśli nie zrozumiesz, jacy oni są dziwni! :-) Nawet jeśli twój ukochany na co dzień jest duszą towarzystwa, to nawet z tobą może niechętnie dzielić swoimi przemyśleniami.

                                     jak rozmawiać z mężczyzną?

1. Nie możesz rozmawiać z mężczyzną w sposób, jaki robisz to z kobietą.

Kobiety są prawie zawsze gotowe do zwierzeń. Jeśli obudzisz swoją przyjaciółkę o trzeciej nad ranem i zaczniesz jej opowiadać ze szczegółami o kolejnej kłótni z partnerem, zrozumie o co chodzi już po pięciu sekundach.

W podobnej sytuacji z mężczyzną będzie zupełnie inaczej - zaspany, zdezorientowany i może nawet trochę zły dopiero po ok. 20 minutach zrozumie o co chodzi.

Co zrobić w takiej sytuacji? Nie naciskaj na rozmowę, kiedy widzisz, że twój facet nie jest w nastroju lub jest zajęty jakąś pracą. Po prostu spytaj, kiedy znajdzie czas, żeby chwilę spokojnie z tobą porozmawiać. Twój ukochany z pewnością to doceni i będzie zadowolony, że może o czymś zdecydować, a ty znajdziesz kogoś, kto na pewno cię wysłucha. :-)

2. Mężczyźnie od wieków przypisana jest rola głowy rodziny.

Jeśli zaczniesz mu się żalić, choćby nawet z takiego powodu, że twoje włosy po farbowaniu zamiast brązowe są czerwone, on poczuje się za to odpowiedzialny. Czasami może być tak, że mężczyzna myśli sobie, że wszystkie kobiece nieszczęścia są spowodowane z jego winy, a to dla niego duży dyskomfort psychiczny i poczucie tego, że zawiódł.

Pamiętaj, żeby nie zinterpretować błędnie milczenia twojego faceta - zazwyczaj nie oznacza ono tego, że nie interesują go nasze problemy. Znaczysz dla niego wiele, a on po prostu może czuć, że zawiódł i nie wie, jak zachować się w takiej sytuacji.

3. Zranione męskie serca nie goją się tak szybko, jak kobiece.

Kto bardziej dba o ukochaną osobę - mężczyzna czy kobieta? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli para ze sobą nie rozmawia, to mężczyzna najprawdopodobniej myśli, że nic złego się nie dzieje, a kobieta? Pewnie cała w środku się gotuje, wymyślając coraz to nowe przyczyny niekomfortowej sytuacji. Dlatego tak często można usłyszeć od mężczyzny, że nie podejrzewał tak nagłego zerwania związku.

Warto wiedzieć, że dla faceta jesteś ważną częścią jego świata, dlatego jak najwięcej z nim rozmawiaj o swoich uczuciach - pamiętaj, aby dokładnie dobierać słowa i używać tak zwanego komunikatu JA (czyli wyraźnie podkreślać, że mówisz o sobie, o swoich odczuciach).4. Mężczyźni bardziej przywiązują się do osób, z którymi aktywnie spędzają czas.

Kobieta czuje wielkie motyle w brzuchu, kiedy rozmowa między nią, a mężczyzną świetnie się układa. U mężczyzn jest inaczej! Dla nich bardziej liczy się akcja, możliwość uczestniczenia w czymś nieprzeciętnym, a jeśli będą robili to z ukochaną kobietą, powodzenie w związku gwarantowane!

Wniosek jest prosty - znajdź chociaż jedną aktywność, która będzie pasowała i tobie, i partnerowi. Wspólne przygody zacieśnią wasze więzi.

5. Mężczyźni kochają rutynę.

Dla nich powtarzalne czynności są po prostu wygodne. Zmiana planów dnia, czy nawet przemeblowania w mieszkaniu mogą być dla faceta uciążliwe. Spróbuj przełożyć jego skarpetki do innej szuflady i zapomnij mu o tym powiedzieć! ;-)

Zamiast więc coś zmieniać, postaraj się razem z partnerem tworzyć pewne wasze rytuały. Dla ciebie wspólne oglądanie w milczeniu telewizji, to po prostu oglądanie telewizji. Dla mężczyzny może to być część waszego bycia razem!

Oczywiście nie wszyscy faceci i nie wszystkie kobiety zachowują się tak samo, jak w podanych przeze mnie przykładach. Jednak pięć, wydawałoby się prostych sposobów bycia, rozmawiania z mężczyzną, może znacznie poprawić relacje w związku. :) 

 

                                                          

 

                Dlaczego tak ważna jest umiejętność wyrażania emocji? Życie z osobami, które nie umieją rozmawiać o uczuciach, często staje się udręką, bo są smutni, czy rozdrażnieni, ale otoczenie nie wie, dlaczego tak się dzieje. W tej sytuacji najbliżsi często czują się winni, chociaż nie wiedzą, co złego zrobili.

Bliskie osoby nie mają dostępu do świata ludzi bardzo skrytych. Trudno taką osobę zrozumieć i jej pomóc. Nikt przecież nie posiada umiejętności czytania w myślach. Nie mówią, kiedy jest im źle, więc nie rozwiązują problemów na bieżąco, aż w końcu skumulowana frustracja doprowadza do tak dużego kryzysu, że trudno sobie z nim poradzić. W końcu negatywne emocje, zdławiony ból i gniew, mogą doprowadzić do nerwicy, depresji i chorób psychosomatycznych.

Na co dzień jesteśmy zabiegani, a nasze rozmowy ograniczają się do mówienia o problemach dnia codziennego: co spotkało nas w pracy albo na przystanku, co słychać u znajomych. I dobrze, bowiem nieustanne dysputy na tematy wagi państwowej czy światowej byłyby męczące. Są jednak chwile, kiedy potrzebujemy mówić o tym co czujemy i dowiedzieć się, co czuje partner.

Otwarta rozmowa z mężczyzną o uczuciach najczęściej jest bardzo trudna. Kiedy jednak w związku jest kryzys, czujesz, że już dłużej nie możesz żyć w ten sposób, to czas najwyższy zdobyć się na szczere wyznania obu storn. Inaczej trudno dokonać zmian. Radzimy, jak rozmawiać z mężczyzną o uczuciach.
Mężczyźni rzadko okazują swoje uczucia, a jeszcze mniej o nich rozmawiają. W dużej merze zależy to od wychowania, dziewczynka może płakać, chłopiec ma wyrosnąć na twardziela. W efekcie faceci wstydzą się ujawniać uczucia, bo to kojarzy im się ze słabością, uszczerbkiem na ich męskości. Poza tym, mężczyźni nastawiają się na realizacje zadań i celów, są bardziej zadaniowi i skierowani na zewnątrz. Kobiety mają więcej empatii, częściej zajmują się światem wewnętrznym, uczuciami i emocjami.

Jeśli twój partner w rozmowie na temat uczuć woli milczeć i te tematy raczej go odstraszają, sprawdź, co możesz zrobić, by w końcu się otworzył! 

                                                 to tyle piszcie w komentarzach  jak rozmawiać

5 komentarzy:

 1. Ciekawa notka ;) Można dużo się dowiedzieć. ;)
  http://ofcpatty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatne. W przyszłości będę wiedzieć jak się zachować. ;)

  www.myroseway.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny post :>

  artystycznieee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyda się w przyszłości ^^ .
  Zapraszam :
  http://mylifemybigworld.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń