sobota, 22 czerwca 2013

pocałunek :*

                                                       coś o całowaniu

                                                 

dzisiaj o ważnym temacie ale nie zawsze ważny jest w życiu


Pocałunek jest miłym i przyjemnym doznaniem dla każdego człowieka, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Czy one są krótkie, czy długie mają swoich amatorów. Pocałunek jest bardzo prostą formą okazywania sobie uczuć, jak również składową pieszczot między partnerami.

Dokładnych informacji na temat pocałunku nie ma. Dlatego nie wiadomo jakie są jego początki i nie można wskazać dokładnej daty odnotowania pierwszego pocałunku. Specjaliści antropolodzy uważają, że pocałunek pochodzi od ssaków i ich odruchów ssania. Czy to prawda? Tego nie wie nikt. Jednak niezależnie od tego skąd i od kogo wziął się pocałunek jest on przyjemnym gestem dlatego warto się po prostu całować. :) 

 


 Wspomniana wcześniej fachowa literatura seksualna, a w niej wszystkie rodzaje i gatunki pocałunków są przede wszystkim po to by sobie o nich poczytać i ewentualnie co niektóre po praktykować. Nie trzeba ich wszystkich pamiętać, bo każdy z nas musi wypracować własną najlepszą technikę pocałunku wraz ze swoim partnerem czy partnerką. Tak więc niech nasze pocałunki będą pełne zaangażowania i fantazji i niech rozpalają w nas namiętność.

Niezależnie od rodzaju i długości pocałunku jest on ważną częścią związku. To dzięki niemu okazujemy sobie uczucia. Pocałunki są ważnym elementem podczas intymnych zbliżeń między obojgiem partnerów


Gdy zaczynamy całować partnera przede wszystkim musimy przekonać się, czy ta druga strona też ma ochotę na pocałunki. Jeśli odwzajemni nasze całuski potem może być już tylko lepiej. Każdy z nas całuje inaczej, ma też inne w tej profesji umiejętności. Ważne jest, aby nauczyć się wzajemnych pocałunków, zaakceptować je no i praktykować kiedy tylko się da.  Nie zmuszajmy się do pocałunków, jeśli widzicie, że wasi partnerzy nie mają na nie ochoty przystopujcie.

Pocałunki mają, również swoje zbawienne działanie. Podczas pocałunku z partnerem tracimy około 60 kalorii, oraz poprawiamy ukrwienie naszych ust i oczywiście swój własny nastrój. Pamiętajcie nie sugerujcie się tym co napisano w tych wszystkich mądrych książkach zdajcie się na samych siebie i magię chwili. Dlatego całujcie się ile możecie bo to naprawdę recepta na udany związek
i świetna zabawa.

                                                             


                                                         rodzaje pocałunków


 Pocałunek głęboki

Usta kochanków splatają się, języki toczą "walkę": który głębiej wsunie się w usta drugiej osoby. To pocałunek świetny podczas stosunku. Na początek gry wstępnej, według seksuologa Theodora van de Velde, jest zbyt gwałtowny. Ten holenderski lekarz doradza delikatniejsze, choć też podniecające warianty: kiedy na przykład kobieta koniuszkiem swojego języka dotyka języka kochanka i wycofuje się szybko, jakby chciała, by ją gonił.

Pocałunek intensywny

Odmiana pocałunku głębokiego. Tu już jednak idziemy na całość: gryziemy się, mocujemy językami. Mocno, szybko, żarliwie...

Pocałunek motyla

Odbywa się bez... udziału ust. Konieczne są natomiast do niego długie rzęsy. Jeśli masz wątpliwości, czy twoje są wystarczająco długie, doklej sztuczne (np. karnawałowe, wykonane z piórek). Pochylasz twarz nad ciałem kochanka, na tyle blisko, by twoje rzęsy dotykały jego skóry. I mrugasz szybko powiekami. Wrażliwe na ten rodzaj dotyku są też partie twarzy. To przyjemne doznanie, dowiedz się jednak wcześniej, czy twój ukochany przypadkiem nie cierpi na łaskotki!


 
Pocałunek ruchomy

Przy tej pieszczocie to kobieta jest stroną aktywną. Chwytasz delikatnie ustami dolną wargę kochanka i wciągasz ją do ust, ssąc przy tym lekko. ,

Pocałunek spinający

Otwierasz w nim usta w taki sposób, jakbyś chciała zjeść dorodną truskawkę. Wargami otaczasz i chwytasz usta kochanka, po czym zaciskasz je coraz mocniej, obejmując niczym gorącą obręczą.

Pocałunek prowokujący

 pocałunek dozwolony jest nawet w miejscach publicznych, ale tylko w takich, w których nikt specjalnie nie zwróci na was uwagi. We współczesnym świecie do pocałunków prowokujących nadaje się teatr, kino, koncert. Najlepiej, by stroną aktywną był mężczyzna. Podchodzi on ukradkiem do kobiety i znienacka (!) składa pocałunek na najmniejszym palcu jej dłoni. Dopuszczalne jest też ssanie i lizanie! To perwersyjna pieszczota, ale wyjątkowo mocno działająca na zmysły.

Pocałunek wyciśnięty

Jedno z kochanków palcami (wskazującym i kciukiem) dotyka dolnej wargi drugiego. Lekko naciskając, rozwiera palce, jakby chciało rozciągnąć wszerz wargę partnera. Na tym "podłożu" składa intensywny pocałunek. Wygląda to tak, jakby chciało się odcisnąć pieczęć na kartce papieru. Dla dodania pieprzyku oraz zwiększenia intensywności doznań możesz w trakcie wyciskania pocałunku nieco wysunąć koniuszek języka i przeciągnąć nim po wargach mężczyzny, lekko je zwilżając.


Pocałunek frywolny

To zabawa dla miłośników hazardu. Zakładacie się, że to z was, które pierwsze ustami uchwyci dolną wargę partnera, wygrywa. Ustalcie wcześniej, co jest wygraną. Może to być na przykład... usługa seksualna. Ten, kto wygra, będzie odbiorcą pieszczot, a druga strona będzie ze wszystkich sił spełniała wszystkie zachcianki zwycięzcy. Perspektywa tak rozkosznej nagrody zagrzeje was do długiej i namiętnej walki.


nie każdy potrafi  się całować ale da się uczyć całować ja za bardzo dobrze nie  umiem całować się ale na pewno się nauczę nie zawsze pierwszy pocałunek jest wyjątkowy piszcie jak ma wyglądając wyjątkowy pocałunek pierwszy  i co nie robić przy pocałunku jak się przy gotowac  do jego  wiem ze post jest dlugi ale to ważny temat                           
                     opisujcie    w komentarzach  

                                             


                                       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz