niedziela, 17 lutego 2013

pamietniki :P

                                                   coś o pamiętnikach

czemu piszemy pamiętniki :)  

Dobrze na początek było by wyjaśnić czym jest pamiętnik jak również czym jest dziennik (często, błędnie, te pojęcia są używane zamiennie).
Pamiętnik nie musi być uaktualniany systematycznie i często postanawiamy coś w nim napisać gdy już dane wydarzenie przeanalizujemy w swoich myślach, wtedy też obok suchego sprawozdania pojawiają się subiektywne komentarze i nasze myśli.
Co do dziennika - jego funkcja sprowadza się raczej tylko do spisania samych wydarzeń bez ich analizy.

ludzie piszą pamiętniki bo czasami lubią przelać swoje emocje na kartkę właśnie w ten sposób. zdarza się iż człowiek nie ma komu się wyżalić ze swoich problemów.. wtedy bierze czystą kartkę i długopis, i zaczyna opisywać swoje emocje i rozterki z którymi nie potrafi sobie poradzić. Po jakimś czasie człowiek lubi wrócić do wspomnień czytając właśnie kartki z pamiętnika, niezależnie od tego czy te wspomnienia były smutne czy szczęśliwe. 

Ludzie piszą pamiętniki, ponieważ jest to fajne uczucie kiedy po kilku latach wracach do starych wspomnień :)) Blogi powstają w taki sposób,ze loguje się na stronę i pisze na swojej stronie jakieś rzeczy. ;))

Ja piszę pamiętnik, bo dzięki temu mogę łatwo uporać się z emocjami. No i to świetny sposób na nudę. Fajnie jest też, kiedy czytam jakieś z przed paru lat. Wtedy przeważnie leżę ze śmiechu. Szczerze to polecam : )

                                             w czym  pomaga pamiętnik

Pamiętnik pomaga nam też pozbyć się negatywnych myśli. Możemy go traktować podobnie jak rozmowę z przyjacielem i w równym stopniu a nieraz w większym taka ‘rozmowa’ rozładuje stres i pomoże w osiągnięciu spokoju ducha.

Nawet jeśli ktoś nie docenia tych wszystkich zalet jakie daje nam spisywanie swoich myśli nie powinniśmy zapomnieć o chyba najważniejszym darze jaki otrzymujemy w zamian za prowadzenie pamiętnika – to co zapisałeś pozwoli poznać Twoja historię i doświadczenia następnym pokoleniom a co za tym idzie pamięć o Tobie może przetrwać o wiele dłużej niż wszystko inne czego  w życiu dokonasz.

Wielu ludzi jest jakoś tak skonstruowana, że ciągle musi się czegoś o sobie dowiadywać, albo od samego siebie albo od innych. Ta cecha przybiera różne natężenie i różne formy ekspresji, ale pisanie o sobie w kajecie czy na blogu jest chyba najpowszechniejsza formą. I na ogół robią to kobiety, dziewczynki, jakby były bardziej odważne w dochodzeniu do prawdy o sobie, nawet przykrej.

Faceci na ogół uważają, że takie bleblanie to jest poniżej ich jakże wysoko uorganizowanych umysłów i smażą jakieś wypoty o polityce, zawodach żużlowych czy innej fizyce kwantowej i przeważnie to nikogo nie obchodzi, ale ich podnieca niezwykle. Bo co mają bidni robić. Trzeba jakoś sobie zrekompensować ten strach przed prawdą o samym sobie:>

Facetka szybciej weźmie na klatę wypowiedź jakiejś frustratki czy zawistnicy, że jest beznadziejna, będzie dociekać a dlaczego ona mi to powiedziała i dojdzie w końcu do jakichś konstruktywnych wniosków. Facet co najwyżej zmiesza z błotem kogoś kto śmiał myśleć o nim inaczej niż on sam.

Facetka potrzebuje też popławić się w cieple stada klepiącego konfidencjalnie po dupci z zapewnieniem, że jest świetna.
Jedynymi facetami, którzy nie boją się pisać o swoich słabościach i mają w dupie wzorzec maczomena są geje. Sama znam takich co piszą i wiem.


Co zaś z resztą, z tymi, którzy nie pisali i nie czują potrzeby pisania pamiętników.?

Tym to ja zazdroszczę normalnie. Dla mnie są to ludzie, którzy nie potrzebują realizować swojego życia w pisaniu o nim czy czytaniu o życiu innych. 

Choć uważam, że czasem by im to pomogło, ale z drugiej strony jak by się tak zapamiętali w tym zwierzaniu, to by zapomnieli o tym, że są skutecznymi aktywistami i kto by tak pracował od rana do nocy:D

Podsumowując i odpowiadając na postawione pytanie, ja powiem tak:

Piszę, więc jestem:>     

                                                piosenki  o pamiętniku wato przeczytać tego posta  :)

PA :P

3 komentarze:

  1. Super post. Czytałaś tą książkę "Pamiętnik Nastolatki"?

    bloggerrka.blogspot.com
    Jutro notka o konkursie. ;)

    OdpowiedzUsuń